iPhone servis iPhonárna

Nový M1 iMac “24“ míří na scénu!

21. 5. 2021

Nový iMac z dílny Applu není jedinou novinkou, kterou Apple představil, ale rozhodně se nadšencům tohoto brandu vryl do paměti svým barevným provedením. Bude k dostání v těchto barevných variantách - zelená, žlutá, oranžová, růžová, fialová, modrá a stříbrná. Jak někteří odborníci říkají, je to díky barvám doslova designový prvek. Kromě barev jsme zaznamenali, že po MacBooku se i do tohoto zařízení dostává čip M1. Nově vydaný iMac je spíše určený pro lidi, kteří s touto technologií začínají. Je také označován jako levný kancelářský model.

Apple iMac má 24 palců, Retina 4,5 K displej a jeho tloušťka je 11,5 mm. Nejnižší verze iMacu se prodává pouze se dvěma USB-C porty a 7 grafickými jádry. Vyšší varianty disponují 8 jádry a mají 4 porty – 2 USB-C porty a 2 Thunderbolt kombinovaný s USB-C nebo USB 3.0, abychom byli přesní. K vyšším verzím je v balení také stejně designově barevná Magic Mouse a Magic Keyboard. Magic Keyboard s Touch ID na odemykání počítače je u vyšších modelů. iMac je vybaven 3 páry reproduktorů, 3 mikrofony a sluchátkový port je z boční strany. Dalším prvkem je Full HD kamera s rozlišením 1080p, což značí docela kvalitní obraz.

Aktuálně tento iMac lze předobjednat, na trhu se objeví v druhé polovině května u tuzemských prodejců. Ceny nových iMaců se pohybují v rozmezí 37 990 Kč až 49 990 Kč, cena se odvíjí od konfigurace zařízení.

Stavte se na některé z našich poboček