iPhone servis iPhonárna

I přes roušku lze odemknout zamčený iPhone! Jak na to?

12. 5. 2021

S příchodem nové aktualizace operačního systému iOS 14.5 přibyla nová funkce, která v aktuální době potěší nejednoho jablíčkáře, který nosí svůj iPhone v kapse. Nová aktualizace totiž umožňuje odemčení iPhonu i přes nasazenou roušku (respirátor). Tato funkce je možná u zařízení od řady iPhone X a výše, jelikož právě tyto zařízení jsou vybaveny funkcí Face ID. U zařízení s Touch ID to není potřeba.  Je k tomu tedy potřeba ještě jediné – mít na ruce nasazené Apple Watch. Opět i u Apple Watch to jde u vybraných modelů – Apple Watch 3 a novější verze.

Ve zkratce si řekneme, jak to lze aktivovat, aby to fungovalo.

V nastavení Vašeho iPhonu si najedete do sekce Face ID a kódový zámek, kdy po aktualizování Vašeho iOS na verzi iOS 14.5 se objeví možnost Odemykání pomocí Apple Watch, kterou si zapnete.

Pak už stačí nasadit své Apple Watch na ruku, rozsvítit obrazovku svého iPhonu, kdy dojde k propojení iPhonu s Apple Watch a zámek obrazovky se odemkne i přes nasazenou roušku.

Je to velké ulehčení při pohybování se mezi lidmi, kde je rouška vyžadována, avšak to má ještě své nedokonalosti. Tuto funkci nelze využít třeba při placení pomocí Apple Pay, což je velká škoda. Ale uvidíme, co nám přinese další aktualizace systému iOS.

Stavte se na některé z našich poboček