iPhone servis iPhonárna

Hodnocení 5 nejlepších navigací do Vašeho iPhonu

8. 7. 2021

Každý řidič občas na svoji cestu potřebuje navigaci, ale která je ta nejlépe uživatelsky obsluhovatelná? Na základě recenzí bylo stanoveno 5 nejvhodnějších navigací pro jablíčka. Některé aplikace jsou zcela zdarma, některé jsou placené a pro některé je potřeba aktivní připojení k internetu. Tady je 5 tipů, ze kterých si vybere každý:

1) Waze – tato aplikace obsazuje první příčku mezi navigacemi a není se čemu divit. Je to úplně pochopitelné. Waze má obrovskou komunitu řidičů, kteří do aplikace zaklikávají případné komplikace po cestě. Vznikne-li na cestě kolona nebo uzávěrka, díky aplikaci Waze se to dozvíte hned a aplikace přehodnotí Vaši cestu. V aplikace řidiči značí i policejní hlídky a toto značení nejspíš uchránilo spoustu řidičů před pokutou. Waze spadá pod společnost Google – jsou zde zaznačeny tedy každé podniky, čerpací stanice a další podstatné body.

2) Sygic – aplikace, která funguje offline. Dříve velmi oblíbená navigace fungovala na základě stažení map do lokálního úložiště. Oproti aplikaci Waze bez mobilních dat nedá zákazníkům aktuální situaci ze silnic. Základní aplikace je zdarma, prémiová verze za poplatek s veškerými funkcemi navíc, kdy čtvrtletní cena vychází za 369 Kč.

3) Mapy.cz – aplikace, která spadá pod Seznam. Jednoduchá aplikace, která je přehledná a čítá absolutně všechny místa. Nenajdete-li něco v aplikaci Waze, můžete si být jistí, že v Mapy.cz bude skoro vše. Tato aplikace má 3 módy – pro auta, pro pěší a pro cyklisty. Mapy.cz jsou zdarma a jsou velmi vhodnou variantou pro cestování po ČR.

4) Google Maps – patří mezi jednu z nejoblíbenějších navigačních aplikací, kterou spousta jablíčkářů využívá. Stejně jako Waze zobrazují Google Maps veškerou škálu míst od restaurací až po různé firmy, kde navíc můžete vidět i recenze, fotky, kontakty a otevírací dobu. Google Maps dokáže zaznamenat, dojde-li někde k zácpě, uzavírce či jiným komplikacím, z čehož následně upraví trasu. S mobilními daty je fungování zcela jistě lepší, ale i v offline režimu je to příjemné navigování. Aplikace je zcela zdarma.

5) Apple Mapy – poslední námi uvedenou aplikací pro Váš iPhone jsou Apple Mapy, které v minulosti nezaznamenali velkou oblibu, avšak některé aktualizace zlepšili jejich charakter. Apple Mapy se snaží probojovat žebříčkem vzhůru a jejich snaha není marná. V Evropě oproti konkurenčním navigacím nemají žádné speciální plusové body, ale ve Spojených státech amerických má aplikace o dost rozsáhlé funkce. Apple Mapy jsou rychlé a zcela zdarma.

Stavte se na některé z našich poboček