iPhone servis iPhonárna

Hlasová odezva při cvičení? Víte, jak ji aktivovat na Apple Watch?

28. 11. 2021
Apple watch

Na červnové vývojářské konferenci bylo představenou několik nových operačních systémů, konkrétněji to byly tyto operační systémy – iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny představené operační systémy jsou volně dostupné pro veřejnost, tedy kromě maOS 12 Monterey, kterého se dočkáme již brzy.

Apple Watch je zařízení, které bylo stvořeno kromě klasických funkcí pro zaznamenávání aktivity a cvičení. Pro pohybové aktivity je spousta aplikací, které nám umí dát o něco více než ty klasické. Zajímavou funkcí je pro každého cvičícího například zmínka o nějakém pokroku při cvičení – uběhnutý kilometr apod. Aplikace Cvičení tyto informace dříve sdělovala uživateli pomocí notifikací, nebo haptické odezvy. Nyní si ovšem můžete tyto informace nechat sdělit pomocí hlasového upozornění, které zapnete následujícími kroky:

  1. Aktualizujte své Apple Watch na watchOS 8.
  2. Najeďte do seznamu s aplikacemi.
  3. Zvolte ikonku pro Nastavení.
  4. V nabízeném seznamu jděte níž, do kolonky Cvičení.
  5. Úplně dole zvolte možnost Hlasová odezva.

Tuto funkci si můžete aktivovat na svých Apple Watch, ale také na svém iPhonu. Musíte přejít do sekce Moje hodinky, kde kliknete na Cvičení a tam aktivujete Hlasovou odezvu. Apple Watch Vás budou informovat o milnících v případě, že na ně budou napojeny sluchátka.

Stavte se na některé z našich poboček