iPhone servis iPhonárna

Další posuny ve zjištění o nových iPhonech 13 a iPhonech 13 Pro

20. 7. 2021

V jarních měsících začaly unikat prvotní přesnější informace ohledně chystaných iPhonů 13 a iPhonů 13 Pro, které nyní doplnil známý leaker Sonny Dickson. Tento úspěšný zdroj v rámci předpovědi získal od výrobců příslušenství makety budoucích zařízení, na jejichž základě se vyrábí pro ně příslušenství.

Oproti iPhonům 12 a 12 Pro budou designové změny nejspíš minimální, protože loňský rok byl v rámci designu opět takový lehce přelomový. Jak jsme již dříve psali, nové iPhony budou taktéž s ostrými hranami. Zadní strana nám ukázala, že dojde nejspíš u nových iPhonů 13 ke změně uspořádání objektivů. Namísto pod sebou budou i levnějších variant objektivy uspořádány do uhlopříčky. Důvodem by mělo být zvětšení fotomodulu – nový typ stabilizace. Bude posunut senzor u širokoúhlého objektivu.

U iPhonu 13 Pro Max bylo zajímavé vidět matně černou variantu telefonu. Letos by se měla vrátit i sytě černá z iPhonu 5. Přední strana maket nových telefonů nebyla zveřejněna, ale nejspíš lze kromě očekávat menší výřez v displeji.

Představení je plánováno dle zjištěných informací na úterý 14. září a do prodeje by měli vstoupit v pátek 24. září. Spuštění předobjednávek je v plánu v pátek 17. září. Podle analytické společnosti TrendForce byly stanoveny ceny.

Tato společnost se již v minulosti několikrát přesně trefila a u letošních modelů předpovídají stejné jako u loňských modelů – iPhone 13 za 24 990 Kč, iPhone 13 Pro za 29 990 Kč a iPhone 13 Pro Max za 33 990 Kč. Ceny jsou uvedené za modely s nejnižší pamětí. Uvidíme, co nám Apple tedy přinese a budeme se těšit, zda se ještě s něčím vytáhne.

Stavte se na některé z našich poboček