iPhone servis iPhonárna

Chystá se nový Mac mini? Na základě uniknutých informací asi ANO!

26. 6. 2021

Mac mini si spoustu lidí oblíbilo a v minulosti pořídilo, ale nyní prostupují na povrch informace, že se připravuje modernější verze tohoto zařízení. Známý leaker Jon Prosser se vyjádřil, že Apple má v plánu do konce roku přijít na trh s novým Mac mini, který bude mít vylepšený design, jiný typ napájecího portu a výkonnostně bude o třídu výš.

Od Intelu, který je v aktuální verzi by měla nastat změna, kdy celá řada mini bude převedena na čipy Apple Silicon (konkrétně čip M1X). Tento čip by měl disponovat 10jádrovým CPU a 16 či 32jádrovým GPU v závislosti na zvolené variantě. Nově by se měl změnit i napájecí port, kde Apple počítá s využitím stejného portu jako u nových iMaců. A co dále nový Mac mini nabídne? Čtyři USB4/Thunderbolt 3 porty, dva USB-A porty, Ethernet a HDMI – to zní už jako další férová novinka.

Celý Mac mini bude prý o něco užší než aktuální model a vzhledově se bude blížit první Apple TV. Tělo bude hliníkové v kombinaci s lesklým plexisklem, ale to ještě nelze zcela jistě říct.

Stavte se na některé z našich poboček