iPhone servis iPhonárna

Apple zařízení mají svá sériová čísla. Jak je zjistíme?

7. 8. 2021

Pro identifikaci Apple zařízení má každé zařízení své specifické číslo, které se oficiálně nazývá sériové číslo. Pod tímto číslem je uloženo mnoho informací o zařízení. Na základě sériového čísla můžete zjistit spoustu informací a využijete jej v těchto situacích:

  • Zjištění platnosti záruky na stránkách Applu
  • V případě prodeje/koupě pro provedení ověření
  • Při odnesení zařízení do servisu, aby nedošlo k chtěné/nechtěné záměně

Pojďme se podívat, jak toto číslo můžete zjistit na jednotlivých zařízeních. Obvykle sériové číslo zjistíte v nastavení zařízení.

U iPhonu nebo iPadu najedete do aplikace Nastavení, kde následně přejdete do sekce Obecné. Poté rozkliknete možnost Informace a tam najdete sériové číslo v jednom z prvních řádků.

Na Macu musíte najet na ikonu jablka v levém horním rohu, kdy následně zvolíte hned první možnost O tomto Macu. Po otevření nového okna setrvejte v zobrazené části Přehled, kde je sériové číslo uvedeno ve spodní části okna.

I na Vaše Apple Watch mají sériové číslo, které naleznete po otevření Nastavení. V nastavení jdete stejně jako u iPhonu do sekce Obecné a následně Informace. Ve spodní části obrazovky je uvedeno sériové číslo.

V případě nefunkčnosti některé části zařízení je možné zjistit číslo i jiným způsobem. Toto sériové číslo můžete zjistit na každé originální krabici od Apple produktu. Sériové číslo je na krabici uvedeno nejčastěji v řádku Serial No.

V případě, že nemáte krabici od produktu, je tu ještě jedna možnost, jak jej zjistit – tělo zařízení. Tuto možnost lze využít u iPadu, Macu či MacBooku. Bohužel u iPhonu sériové číslo na těle zařízení není uvedeno, pokud tedy nemáte iPhone 4s a starší.

Dále sériové číslo naleznete pomocí Finder a iTunes nebo také na faktuře od zařízení. Snad Vám tento článek pomůže, budete-li toto číslo někdy hledat.

Stavte se na některé z našich poboček