iPhone servis iPhonárna

Apple MacBook Air

8. 1. 2017

Nový Apple Macbook Air potěší všechny milovníky nenucené krásy. Celokovové robustní tělo a nadupaný vnitřek s výdrží až dvanáct hodin

Nesrovnatelně tenký design

U nového MacBooku Air je pro jeho štíhlé tělo použit celo-hliníkový odlitek. Jeho díly jsou pevné a robustní, tudíž například víko displeje není náchylné na zdeformování.

Šířka a hloubka Macu je srovnatelná asi jako šířka iPhone4. Neskutečně tenká unibody konstrukce má celkovou tloušťku pouhých 1,7cm a hmotnost jen 1,35kg.

Vysoký výkon

Ve štíhlém tělu Macu Air se skrývá procesor Intel Core i5 a i7 páté generace. O grafiku se postará Intel HD Graphics 6000. Ať už máte otevřeno opravdu hodně oken, nebo se staráte například o úpravy svých fotografií, vše zvládá rychlostí blesku.

Uživatelé Applu si budou užívat rychlost Wi-Fi nad dosavadní možné hranice. Nejnovější technologie 802.11 zvedá rychlost bezdrátového připojení v kombinaci s AirPortem Extreme nebo AirPortem Time Caspule až třikrát, než tomu bylo u předchozí generace. Tato nová technologie má navíc daleko větší dosah, takže si můžete svůj Mac vzít například na zahradu bez omezení přístupu k internetu.

Povedený Touchpad

Co se Applu opravdu povedlo je TouchPad bez samostatných potvrzovaních kláves. Celá plocha slouží jako jedno velké tlačítko, což je designově velmi povedené. Navigace tímto clickapdem je skvělým zážitkem. Multitouch gesta fungují perfektně.

Klávesnice je o něco menší, především funkční klávesy, právě kvůli velikosti nového TouchPadu, na funkci a uživatelské pohodlí to rozhodně žádný dopad nemá.

Bezkonkurenční výdrž

Ať už jste připojení pomocí WiFi k internetu, pracujete celý den s dokumenty a v pozadí vám hraje hudba, MacBook Air vydrží na jedno nabití neuvěřitelných dvanáct hodin. Můžete ho tedy používat na plný výkon od čtení zpráv u ranní kávy až po shlédnutí večerního filmu. Filmy navíc dokáže přehřávat v iTunes rovněž dvanáct hodin! Dokonce díky třiceti denní výdrži můžete nechat svůj Apple pohotovostním režimu i se všemi otevřenými dokumenty a vydat se třeba na dovolenou.

Připravený od prvního použití

V každém novém Macu jsou pro uživatele připravené Fotky, Pages, iMovie, GarageBand, Nubers, Keynote a další. Od prvního okamžiku tak můžete pracovat bez zbytečného a zdlouhavého stahování nových aplikací. Získáte například skvělou aplikaci na vyřizování mailů, prohlížení webu, posílání zpráv a videí i aplikaci pro stahování vámi nejoblíbenějších Apple aplikací.

Stavte se na některé z našich poboček