iPhone servis iPhonárna

Apple iPhone 7 překvapí rychlostí, foťákem a potěší voděodolností

8. 1. 2017

Byl nejočekávanějším telefonem roku. A už ho máme v ruce. Nový Apple iPhone 7

Platforma vychází z předchozích modelů 6 a 6s, nenajdeme na něm žádné výrazné designové změny, ale dočkali jsme se super vylepšení, které potěší nejednoho uživatele. Například je to voděodolnost, která je v dnešní době nezbytností. Stereo reproduktory a duální fotoaparát, který je jen u plusového modelu.

Utečené informace neklamaly

Podle spekulací a uniklých informací z výroby se opravdu nejedná o zbrusu přepracovanou novinku. Zatímco modely 5 a 5s a 6 a 6s byly vždy designově odlišné, sedmička, ač se jedná o celokovový kousek, je na výjimku několika drobností podobný předchozím. Totožné jsou i rozměry, klesla pouze hmotnost o čtyři gramy u větší verze.

Došlo například ke změně domácího tlačítka, které není mechanické, ale používá taptic engine, což ocení hráči her, kteří ucítí odezvu.

Vychytávky pro fotografy

Novinka je vybavená speciálním duálním fotoaparátem, který je nejlepší, co kdy Apple představilo a i u dnes nabízených smartphonů obecně. K dispozici nám jsou dva 12Mpix snímače, z toho jeden má širokoúhlý 28mm objektiv, druhý pak 56mm teleobjektiv vhodný především pro snímání portrétů.

Přibila užitečná funkce. Poklepáním na snímaný objekt se dvakrát přiblíží, při přejetí prstem dojde na digitální zoom, pozor, je až desetinásobný oproti 6s a samozřejmě zlepšený. Pro portréty se nám nabízí nový režim s automatickým hlubokým efektem, Apple ve svých tiskovkách hovoří o téměř 3D efektu generovaný v reálném čase.

Překvapí výkonem a odolností

Změny nastaly dle očekávání i co se do výdrže týče. Čipset s názem A10Fusion je o 40% výkonnější než je nám doposud známý A9 a není tak náročný na baterii, což se odráží na výdrži přístroje a tak by měl na jedno nabití vydržet při plném výkonu v průměru o hodinu déle než 6s Plus. Konektivita se navýšila o LTE-A na 450Mbit/sec.

Nejvýznamnější novinkou pro nový iPhone je odolnost vůči prachu a vodě. To Applu v porovnáním s ostatními smartphony dost chybělo. Chybí už 3,5mm konektor, který je nahrazen redukcí konektoru přidaným do balení.

Nejvíce Apple asi potěší své příznivce širokým výběrem barev. Mimo zlaté, stříbrné a růžové jsou k dispozici i dva odstíny černé, „černá“ a “ jet black“.

Stavte se na některé z našich poboček