iPhone servis iPhonárna

AirTag a jeho využití. Jen doplněk nebo skvělý pomocník pro ty, kteří rádi zapomínají například své klíče?

17. 5. 2021

V posledních dnech Apple představil nové iPhony 12 ve fialové barvě, nový iPad Pro s čipem M1, Apple TV a také iMac v různých barevných provedeních. Na trh také pracovníci Applu na svém eventu uvedli dlouho očekávaný lokalizátor Apple AirTag. Co tento malý kousek z produkce světového giganta vlastně umí? Apple AirTag bude pracovat s Find My, který již mohou využívat třetí strany.

Začneme asi informací o ceně, která není nijak závratná. Za jeden kus lokalizátoru zaplatí zákazník v ČR 890 Kč, nebo si může vybrat zvýhodněnou verzi čtyř kusů za 2 990 Kč. Zákazník si může na AirTag bezplatně vygravírovat iniciály nebo jeden ze 31 emoji. Další komponenty (klíčenky) pro AirTag se pohybují u českých prodejců v rozmezí 890 Kč až 1 190 Kč.

Air Tag je dle slov vývojářů velmi bezpečný, protože celý proces je anonymní a šifrovaný. Pomocí lokalizátoru si můžete označit nějakou věc, kterou když ztratíte, tak pomocí Find My ji můžete jednoduše najít. Apple AirTag má zabudovaný také malý reproduktor, můžete tedy AirTag prozvonit. Baterie samotného lokalizátoru by měla vydržet přes rok, to je docela dobré. Samozřejmě pak bude nutné případně baterii vyměnit (cena zatím není uvedena).

Při ztrátě se AirTag přepne jako ostatní Apple zařízení do režimu ztraceného zařízení, kdy ho může zaregistrovat i jiné Apple zařízení, které se nachází v blízkosti a toto zařízení bude upozorněno. Nálezci by se pak měly ukázat Vámi vyplněné údaje, aby Vás mohl kontaktovat. Data v rámci polohy se do samotného AirTagu neukládají a polohu zařízení vidí jenom uživatel. Anonymní jsou také zařízení, která nahlásí polohu zařízení. Apple má také ošéfované to, aby se pomocí lokalizátoru Apple AirTag nestávalo to, že budou sledovaní cizí lidé. Dojde k upozornění uživatele, vzdálí-li se zařízení od svého vlastníka.

Stavte se na některé z našich poboček